top of page

Smith Construction ISFA U15 Girls Cup

FIRST ROUND

These matches must be played by Saturday 21st October 2023.

Schools are asked to arrange match dates and kick-off times and communicate these details to ISFA (mitchelldunstan@isfa.org.uk) by no later than Monday 18th September.

Please note that all schools that lose in the first round of the cup will automatically be entered into the Shield competition. Schools that lose in the second and third rounds of the cup will automatically be entered into the Trophy competition. Schools that withdraw from the cup competition will not be placed in the shield or trophy competitions, withdrawing from the cup means withdrawing from the additional competition also.


Results

Preliminary Round

Wimbledon High 1-0 Channing


Round 1

St Margarets Bushey v St Edmunds College (Home Awalkover)

Thomas' Battersea v Claremont Fan Court (Away Walkover)

Queen Annes School v Surbiton (Away Walkover)

American School in London 5-4 James Allen Girls

Farringtons v Wimbledon High (Home walkover)

Bradfield College 1-2 St Albans

Colfes 3-4 Sevenoaks

Bedes 9-3 Bedales

Oxford High 1-5 Headington

St Johns, Leatherhead 4-1 Reigate Grammar

Frensham Heights 1-9 Dunottar School

The Grange 0-11 Repton

Ardingly v Lancing College (Home walkover)

Stephen Perse 0-6 Langley

Stockport Grammar 3-3 AKS Lytham (AKS win on penalties)

Oswestry 2-4 Shrewsbury

Notting Hill and Ealing v Radnor House (Home walkover)

Royal Russell 5-1 Lingfield

Millfield v St Helen and St Katherine (Home walkover)

Bootham School 3-1 Woodhouse Grove

Aldenham 0-6 Berkhamstead

ACS Cobham 5-0 Charterhouse

King Edwards Witley 1-6 Kingston Grammar School

Merchant Taylors 4-0 Oldham Hulme

St Josephs College, Reading 0-14 Alleyns

City of London School for Girls 1-16 Godolphin and Latymer

Rossal 1-12 Cheadle Hulme

Cranford House 2-2 Bromsgrove (1-3 on penalties)

Highgate 3-1 Ibstock Place

Twycross 0-7 Kings High School

Forest 0-3 Latymer Upper

Brentwood 9-0 Chigwell


SECOND ROUND

These matches must be played by Saturday 18th November 2023.

Schools are asked to arrange match dates and kick-off times and communicate these details to ISFA (mitchelldunstan@isfa.org.uk) by no later than Friday 20th October.


Results

ACS Cobham 8-0 St Margarets 

AKS Lytham v Bootham (Home walkover)

Notting Hill and Ealing 0-5 Alleyns

Latymer Upper 4-1 Highgate

Bedes 3-3 Farringtons (Farringtons win on penalties)

Berkhamsted 3-3 St Albans (Berkhamsted win on penalties)

Claremont Fan Court 2-0 Ardingly College

Surbiton 7-1 St Johns Leatherhead

Dunnottar 3-2 Sevenoaks

Godlophin and Latymer 12-0 American School in London

Repton 10-0 Shrewsbury

Bromsgrove 0-8 Millfield

Royal Russell 0-6 Kingston Grammar

Brentwood 0-12 Langley

Headington 5-1 Kings High, Warwick

Merchant Taylors v Cheadle Hulme (Away walkover)



Round of 16

These matches must be played by Saturday 16th December 2023.

Schools are asked to arrange match dates and kick-off times and communicate these details to ISFA (mitchelldunstan@isfa.org.uk) by no later than Wednesday 29th November.


Results

Langley 10-1 Claremont Fan Court 

Alleyns 1-0 ACS Cobham

Dunottar 3-4 Farringtons

Godolphin and Latymer 1-6 Surbiton

Millfield 12-1 Berkhamsted

Headington 2-6 Repton

Kingston Grammar 2-5 Latymer Upper

AKS Lytham 2-6 Cheadle Hulme


Quarter Final

these matches must be played by Saturday 10th February 2024.

Schools are asked to arrange match dates and kick-off times and communicate these details to ISFA (mitchelldunstan@isfa.org.uk) by no later than Friday 12th January 2024.


Results
Alleyns 0-2 Millfield

Surbiton v Farringtons (Home walkover)

Langley 3-1 Latymer Upper

Repton 1-3 Cheadle Hulme  


Semi Final

these matches must be played by Saturday 9th March 2024.

Schools are asked to arrange match dates and kick-off times and communicate these details to ISFA (mitchelldunstan@isfa.org.uk) by no later than Friday 9th February 2024.


Results

Cheadle Hulme 1-4 Millfield

Langley 2-8 Surbiton


Final

Millfield v Surbiton, 6pm


PLAY-BY DATES FOR GIRLS U15 CUP ROUNDS

  • Preliminary match to be played by Saturday 14th October

  • First round of matches to be played by Saturday 21st October 2023

  • Second round of matches to be played by Saturday 18th November 2023

  • Third round of matches to be played by Saturday 16th December 2023

  • Quarter Finals to be played by Saturday 10th February 2024

  • Semi Finals to be played by Saturday 9th March 2024

  • Final - Thursday 2nd May 2024, Hertfordshire FA

2018BoodlesLogo180.jpg
bottom of page