Published in ISFA U13 Cup

ISFA U13 CUP RESULTS

SEASON 2018-19

FIRST ROUND
Aldro 3 Thomas's Battersea 4
Ardingly 5 Brighton College 1
Arnold House 1 Forest 0
Beechwood Park 0 St. Martin's 2
Bishop Challoner v. Danes Hill, Oxshott AWO
Box Hill 3 Cumnor House (Sussex) 4
Cothill House 0 City of London 1
Falcons Prep 7 Wetherby Senior 1
Harrodian 7 UCS 2
Hereward House 2 King's House 1
Holme Grange 1 Lochinver House 2
Ibstock Place 3 Leighton Park 3 AET (Leighton Park won 4-3 on penalties)
John Lyon 5 The Beacon 3
Kimbolton 1 Aldenham 1 AET (Kimbolton won 4-3 on penalties)
Kingston GS 0 St. Paul's Junior School 9
Latymer Upper 8 St. Paul's Cathedral School 0
Lingfield College 3 Eaton House The Manor 4
Lockers Park 0 Shrewsbury House 3
Ludgrove 0 The Hall 1
LVS Ascot 0 Sevenoaks 7
Oratory Prep 9 The Pilgrims 1
Radnor House Sevenoaks 1 Thorpe House 5
Rokeby 6 Copthorne Prep 0
Royal Russell 1 Dulwich College 6
Thomas's Clapham 4 St. Anthony's, Hampstead  1
Trinity 11 Thorngrove 0
Westholme 4 Stockport GS 6
Wetherby Prep 2 Bede's 3
Yardley Court 5 Buckswood 1

SECOND ROUND
Aldwickbury 2 Westminster Under School 0
Bede's 3 Leighton Park 2
Bournemouth Collegiate 4 Thomas's Clapham 1
Cheadle Hulme 5 Bolton 0
City of London 0 Dulwich College 5
Cumnor House, Sussex 0 The Hall 3
Danes Hill, Oxshott 1 Arnold House 4
Foremarke Hall 3 Grange 2
Grammar School at Leeds 10 RGS Newcastle 2
Haileybury 9 Eaton House The Manor 0
Hampton 8 St. Edmund's, Ware 0
Highgate 5 Princethorpe 1
John Lyon 6 Harrodian 4
Latymer Upper 0 Brentwood 7
Lochinver House 4 King Edward's, Witley 1
Manchester GS 2 Oldham Hulme GS 4
Newcastle School for Boys 3 Birkdale 6
The Falcons Prep 0 St. John's Enfield 17
The Oratory Prep 3 Truro 1
Radnor House, Twickenham 0 Alleyn's 5
Rokeby 4 Ardingly 6
Sevenoaks 3 Hereward House 1
Shrewsbury House 1 ACS Cobham 0
Stockport GS 2 Oswestry 1 AET
St. Bede's College 5 Bury GS 2
St. Martin's 6 Thorpe House 3
St. Paul's Junior School 7 KCS Wimbledon 2
Thomas's Battersea 4 Berkhamsted 3 AET
Trinity 5 Kimbolton 2
Whitgift 16 Chigwell 0
Wolverhampton GS 6 King's School, Chester 3
Yardley Court 5 Farrington's 0

THIRD ROUND
Aldwickbury 4 Yardley Court 0
Arnold House 1 Alleyn's 2
Bede's 0 Ardingly 3
Birkdale 1 Stockport GS 8
Bournemouth Collegiate 0 Whitgift 14
Brentwood 1 Lochinver House 0
Dulwich 4 Hampton 3
Grammar School at Leeds 2 St. Bede's College 4 AET
Haileybury 4 The Oratory Prep 2
John Lyon 7 Sevenoaks 1
Oldham Hulme GS 4 Foremarke Hall 2
Shrewsbury House 1 Trinity 0
St. John's, Enfield 10 St. Martin's 1
St. Paul's Junior School 3 Thomas's Battersea 2 AET
The Hall 4 Highgate 1
Wolverhampton GS 1 Cheadle Hulme 5

FOURTH ROUND
Alleyn's 3 The Hall 0
Dulwich College 2 St. John's, Enfield 7
Haileybury 1 John Lyon 0
Oldham Hulme GS 3 St. Bede's College 2
Shrewsbury House 1 Ardingly 4
Stockport GS 0 Cheadle Hulme 3
St. Paul's Junior 2 Brentwood 3
Whitgift 13 Aldwickbury 2

QUARTER FINALS
Ardingly 2 Alleyn's 4 AET
Brentwood 0 Haileybury 0 AET (Haileybury won 3-2 on penalties)
Cheadle Hulme 2 Oldham Hulme GS 1
St. John's, Enfield 2 Whitgift 3

SEMI FINALS
Alleyn's 2 Cheadle Hulme 0
Whitgift 16 Haileybury 1

 

Read 26337 times
Tagged under