BOODLES ISFA CUP FIXTURES

PRELIMINARY & FIRST ROUND MATCHES 2015-16

PRELIMINARY ROUND

Wednesday 9th September
Berkhamsted v. Haberdashers' Aske's (5.00) at Berkhamsted Town FC

Monday 14th September
Bournemouth Collegiate v. St. John's, Leatherhead (2.30)

Tuesday 15th September
Lingfield Notre Dame v. RGS Guildford (4.15)

Wednesday 16th September
Harrodian v. Box Hill (2.30)
Radnor v Trinity (2.30)
Sherborne v. Bedales (3.00)
Stockport GS v. Queen Ethelburga's College (3.00)

Thursday 17th September
Canford v. Truro (2.30)
Frensham Heights v. Hurstpierpoint (4.30)
Sevenoaks v. Dover College (3.30)

FIRST ROUND

Wednesday 16th September
Kimbolton v. LVS Ascot (2.45)

Monday 21st September
Cheadle Hulme v. Berkhamsted (4.00) - If Berkhamstead win preliminary Round Match
Radnor House v. Grammar School at Leeds (2.30) - If Radnor win Preliminary Round match

Tuesday 22nd September
Eton v. Truro (2.30) - If Truro win Preliminary Round match
Hurstpierpoint v. Royal Russell (4.30) - If Hurstpierpoint win preliminary Round match
Repton v. Chigwell (2.30)

Wednesday 23rd September
Bolton v. Ardingly (2.30)
Bournemouth Collegiate or St. John's Leatherhead v. Highgate (2.30)
Bury GS v. Wolverhampton GS (2.00)
City of London v. Wellington (2.30)
Colfe's v. Forest (2.30)
Eton v. Canford (2.30) - If Canford win Preliminary Round match
Frensham Heights v. Royal Russell - If Frensham win preliminary Round match
Haileybury v. Aldenham (2.45)
Harrodian v. Brentwood (2.30) - If Harrodian win Preliminary Round match
Ibstock Place v. Dulwich College (2.30)
King's School, Chester v. Alleyn's (2.30)
Latymer Upper v. John Lyon (2.30)
Lingfield Notre Dame or RGS Guildford v. ACS Cobham
Merchant Taylors v. Bradfield (1.30)
Millfield v. Charterhouse (2.30)
Norwich v. Manchester GS (2.00)
Trinity v. Grammar School at Leeds (2.15) - If Trinity win Preliminary Round match
Shrewsbury v. Taunton (2.15)
Stockport GS or Queen Ethelburga's College v. RGS Newcastle (2.15)

Thursday 24th September
Bedales v. St. Edmund's, Canterbury (2.30) - If Bedales win preliminary Round match
Bedford Modern v. Hampton (2.30)
Box Hill v. Brentwood (3.30) - If Box Hill win Preliminary Round match
Grange v. Winchester (2.15)
Harrow v. St. Bede's College, Manchester (1.45)
KES Witley v. St. Columba's College (3.00)
Lancing v. Sevenoaks or Dover College (3.30)
Oldham Hulme GS v. Ackworth (3.00)
University College School v. Bede's (2.30)
Westminster v. Birkdale (2.15)
Whitgift v. Tonbridge (4.30)

To be arranged:
Matches to be played by 26th September
Recommended midweek period 22nd-24th September

Sherborne v. St. Edmund's, Canterbury - If Sherborne win preliminary Round match
Cheadle Hulme v. Haberdashers' Aske's  - If Haberdashers's Aske's win preliminary Round Match

IMPORTANT NOTICE TO SPECTATORS

Spectators are always advised to check kick-off times with the home school before travelling.

Most schools welcome spectators wishing to attend ISFA Cup matches. However, spectators who are not parents or connected to the home school are reminded that schools are private property. Please contact the school in advance to ascertain the specific procedures that are in place.

Spectators are reminded that schools must take great care with security and need to know who is visiting the school and for what purpose. Spectators are therefore asked to co-operate with this understandable need for security.

Share this article

6th-8th Aug
ISFA U14 at
Oakham Academy Festival
(Oakham School)

14th-16th Aug
ISFA U15 & U14
Development Camp
(Harrow School)

15th-17th Aug
ISFA U16 at
Oakham Academy Festival
(Oakham School)

Sun 6th Sept
Complete Sports Solutions
ISFA Sixes
(Manchester GS, 10.00)

Sun 27th Sept
ISFA South U16 Trials
(Eton College, 11.00)

Sun 27th Sept
ISFA North
U18 & U16 Trials
(Bolton School, 12.00)

Sun 27th Sept
ISFA South U18 Trials
(Eton College, 2.00)

Sun 11th Oct
ISFA North U18 A&B v.
Cheshire Schools
(King's School, Chester, 2.00)

Sun 11th Oct
ISFA South U18 v.
Corinthian Casuals
ISFA South U18 v.
Kent Schools
(Charterhouse, 2.00)

24th-25th Oct
ISFA U15 & U14
Development Camp
(Harrow School)

Sun 15th Nov
ISFA South U16A&B v.
Kent Schools
(City of London School, 11.00)

Sun 15th Nov
ISFA North U18 v.
Greater Manchester Schools

Sun 15th Nov
ISFA U18A&B v.
Essex Schools
(Brentwood School, 2.00)

Sun 29th Nov
ISFA North v. South
(U18 & U16 matches)
(Shrewsbury School, 2.00)

14th-15th Dec
ISFA U15 & U14
Development Camp
(St. George's Park)

16th-17th Dec
ISFA U18 & U16
Development Camp
(St. George's Park)